Конспект уроку з математики (2 клас)
Тема. Знаходження
значень виразів, що містять дужки. Розв’язування складених задач.
Мета. Формувати в
учнів вміння знаходити значення виразів, які містять дужки. Закріплювати знання щодо порядку дій
у виразах з дужками. Вдосконалювати вміння розв’язувати складенні задачі. Розвивати
мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу, обчислювальні навички. Виховувати
інтерес до точних наук.
Тип уроку. Закріплення
знань, умінь, навичок.
Методи: ігровий,
розповідь, пояснення, вправи, самостійна робота, ілюстративно-демонстраційні.
Обладнання: карта
подорожі, координатні таблиці для усного рахунку, сигнальні картки, картки
схемами задач, роздатковий геометричний матеріал, фішки (кораблики), медалі,
магнітофон.
Література:
1. Богданович М.В., Козак М.В., Король Я.А. Методика викладання математики
в початкових класах: Навч. посібник. – 3-є вид., перероб. і доп. – Тернопіль:
Навчальна книга – Богдан, 2008. – 336 с.
2. Богданович М.В. Математика: Підручник для 2 кл. – К.: Освіта, 2002.
– С. 41 – 42.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Ми вам раді, люди добрі,
І вітам щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас!
ІІ. Повідомлення теми, мети
уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.
–
Сьогодні
у нас з вами цікавий урок математики. Ми відправимося у подорож по
Математичному океану. Але спочатку скажіть, для чого ми вчимо вирази з дужками?
–
Під
час подорожі ми будемо знаходити значення виразів, що містять дужки і
розв’яжемо задачу, попрацюємо з геометричним матеріалом. А за правильні
відповіді, виконані завдання, будете отримувати кораблики і в кінці уроку
визначимо, хто найкраще здійснив подорож Математичним океаном.
–
Ось
перед вами карта цього океану.
ІІІ. Відтворення і корекція
знань.
Усний рахунок
–
Щоб
відправитись у подорож, ми маємо підготувати корабель до великого плавання. Та
ще всі моряки повинні вміти визначати своє місце знаходження. Зараз ми працюємо
з координатними таблицями.
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
|
|
1
|
2
|
4
|
5
|
3
|
1
|
6
|
5
|
7
|
2
|
3
|
2
|
3
|
6
|
5
|
2
|
3
|
3
|
3
|
5
|
4
|
3
|
7
|
2
|
5
|
6
|
2
|
4
|
4
|
7
|
4
|
2
|
5
|
4
|
2
|
4
|
5
|
2
|
1
|
3
|
2
|
4
|
3
|
3
|
2
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
|
|
2
|
5
|
6
|
8
|
9
|
6
|
8
|
8
|
10
|
3
|
10
|
10
|
11
|
16
|
8
|
13
|
14
|
12
|
4
|
14
|
17
|
15
|
18
|
13
|
17
|
16
|
16
|
5
|
16
|
18
|
18
|
20
|
17
|
20
|
19
|
18
|
–
Яка
координата числа 3Б (5А, 4Е …)?
–
Перевірили.
Всі згодні?
(Хто згодний, той піднімає сигнальну
картку зеленого кольору, а хто не згодний – червоного кольору)
–
Слухаємо
задачу.
Найстаршій доньці морського царя 15 років, а наймолодшій Русалоньці – на 5
років менше. Скільки років Русалоньці?
–
Якою
дією ти дізнався? Чому?
–
Хто
отримав таку ж відповідь?
–
Молодці!
Підготували корабель, визначили координати. Відправимося на Числовий острів.
–
Подивіться
на цей ряд чисел і знайдіть закономірність побудови.
2, 4, 6, 7, 8, 10, 12…
–
Як
назвати їх одним словом? (Парні.)
–
Яке
число зайве? Чому?
–
Продовжте
ряд і назвіть ще три наступних числа. (14, 16, 18.)
–
Всі
моряки ведуть бортові журнали. Отже, сьогодні і ми зробимо записи. Відкрили
зошити, записали число нашої подорожі.
Каліграфічна хвилинка
–
Подивіться
ще раз на числовий ряд. Отже, яке число зайве?
–
Давайте
згадаємо, як пишеться цифра 7.
ІV. Узагальнення і
закріплення знань.
–
Вирушаємо
і потрапляємо на Обчислювальний острів.
Тут мешкають гноми, які дуже люблять розв’язувати приклади. Вони підготували приклади, які
вам треба розв’язати.
–
Ось
перше завдання від гномів.
17 – (6 + 2) = 9
17 – 6 + 2 = 13
–
Яку
першу дію виконуємо у виразах з дужками?
–
Чим
відрізняється другий вираз від першого?
–
Зараз
виконаємо самостійно.
Самостійна робота (3 – 4 хв)
–
Знайшли
на сторінці 41 № 200 (2, 0,0).
–
Перший
рядок виконує перший стовпчик …
–
Давайте
виконаємо перевірку.
–
Вирушаємо
далі і потрапляємо на Острів відпочинку.
Рухівка (під музику)
–
Увага!
Ми наближаємося до мису Задачного.
(Для тих учнів, що можуть самостійно справитися із
завданням, пропоную наступні задачі на картках:
1. У господині було 19 качок. 8 качок вона
поміняла на 5 гусей. Скільки птахів стало у господині?
2. Маса козеняти 9 кг , а ягняти на 2 кг менша. Яка маса козеняти
і ягняти разом?
3. Для уроків праці купили 9 аркушів жовтого і 7
синього паперу. За урок витратили 10 аркушів паперу. Скільки аркушів паперу залишилося?
З іншими працюємо колективно)
–
Тут
розташоване селище, в якому живуть люди, що розводять корів. І мешканці цього
селища підготували задачу № 204. Знайшли задачу під № 204 (2, 0, 4). Слухаємо,
я читаю.
–
Самостійно
прочитали.
Розбір задачі
–
Про
що йде мова у задачі?
–
Скільки
літрів молока надоїли вранці?
–
Чи
відомо скільки надоїли літрів молока ввечері?
–
А що
сказано?
–
Що
зробили з молоком вечірнього удою?
–
Скільки
залишилося літрів молока?
–
Що
запитується у задачі?
–
Чи
можемо зразу дати відповідь на питання? Чому?
–
Можемо
дізнатися скільки літрів молока надоїли ввечері?
–
Якою
дією? Чому?
–
Тепер
можемо дати відповідь?
–
Якою
дією? Чому?
–
Яка
перша (друга) дія?
1) 9 – 1 = 8 (л)
2) 8 – 3 = 5 (л)
–
Яка
відповідь?
–
Наступна
зупинка – Геометрична бухта. Подивіться уважно на нашу карту. Чий це тут
прапор майорить? Це ж пірати! Допоможемо врятуватись від них жителям бухти? Для
цього нам необхідно виконати піратські вимоги, а саме розв’язати геометричні
завдання.
Робота в парах
–
На
кожній парті лежить конверт з геометричними фігурами.
–
Ваше
завдання 1 хвилину подивитися на
малюнок, а потім скласти з геометричних фігур такий самий малюнок.
–
Яка
пара виконала це завдання, то подає зелений сигнал.
–
Які
геометричні фігури використали?
–
Скільки
трикутників, чотирикутників?
V. Підсумок уроку.
–
Чи
всі завдання ми виконали на уроці?
–
Що
найбільше сподобалося?
Оцінювання учнів
–
Молодці
ті учні, які отримали найбільшу кількість корабликів.
–
Вони
найкраще працювали на уроці і на згадку про цю подорож отримують пам’ятні
медалі.
–
В тих
у кого менше корабликів, вони теж добре працювали, але надалі треба намагатися
працювати краще.
–
А ті,
хто не отримав жодного кораблика, тим потрібно бути активнішим, працювати. На
наступному уроці ви будете працювати краще і одержите свої медалі.
Немає коментарів:
Дописати коментар