Клас: 2 – А
Тема: Закріплення додавання й віднімання круглих десятків. Задачі на
знаходження третього доданка.
Мета: закріплювати
навички додавання круглих десятків; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати
комунікативні вміння, логічне мислення, увагу; виховувати почуття прекрасного,
бережливе ставлення до води.
Обладнання: учнівські нетбуки,
ноутбук, комп’ютерні тести,
мультимедійна презентація, схеми задач,
підручники «Математика 2 клас» / Богданович М. В.
Тип уроку: урок закріплення нових
знань
Хід уроку
І.
Самовизначення до діяльності. Мотивація навчальної діяльності учнів
1.Інструктаж щодо само- та
взаємооцінювання впродовж уроку
Таблиця самооцінювання
|
№ з/п
|
Види роботи
|
Бали
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Хвилинка каліграфії (цифра
0)
Уявіть собі, що в нас на
уроці відбулося диво. Підставте долоньки, ніби ви збираєте краплі дощу. На
ваших долоньках лежать крапельки. Маленькі, прозорі. Ось такі! (Показую
Капітошку).
Діти, Капітошка найбільше полюбляє
одну цифру, він навіть схожий на неї.
Хто здогадався – яка це цифра? (0)
Учитель пише зразок цифри 0
на дошці з коментуванням.
Діти прописують – в повітрі;
на нетбуках; в зошитах.
– Діти, як ви вважаєте,
чому ми сьогодні на уроці повторили написання цифри саме цифри 0?
– У яких числах ця цифра
зустрічається?
ІІ. Актуалізація опорних знань
Ось що розповіла про себе
крапелька. Слухайте розповідь Капітошки та записуйте всі числа з розповіді
до свого зошита.
Запис чисел
Я одна з багатьох крапельок
великого світового океану, який об’єднує в себе 4 океани та 3 десятки
морів. У нас в Україні є 2 моря - Чорне
та Азовське, а також близько 40
рік. Людина за день використовує близько
20 літрів
води для миття посуду та приготування їжі.
– Яке значення має для
життя людей вода?
Діти, вода для життя
людини має велике значення. Треба
бережливо ставитися до неї
Взаємоперевірка відповідей.
– Прочитайте одноцифрові
числа.
– Прочитайте двоцифрові
числа.
– Назвіть, скільки десятків
та скільки одиниць у кожному числі.
– Навіщо ми виконували це
завдання? (Бо сьогодні будемо додавати й віднімати круглі числа)
ІІІ. Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу
1. Вступне слово вчителя
Золота красуня –
осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом
іскриться.
В жовте і червоне листячко
фарбує
І картини дивні, чарівні
дарує.
– Діти, сьогодні осінь
запросила нас на свій останній бал квітів.
Кожен учасник балу
запропонує своє завдання, виконавши які, ми також закружляємо у чарівному
танку.
2. Робота з рядами чисел
– Відгадайте загадку:
Осіння квітка сукню вділа
Рожеву, синю, ніжно-білу.
Стоїть, неначе їжачок,
у неї сотні пелюсток. (Айстра)
Айстра підготувала такі
завдання:
– продовжити ряд чисел: 10,
20… (ланцюжком);
– ланцюжок дій:
7д.
+3д.-6д.+5д.-7д.+3д.-4д.+9д. =
Порівняйте форми запису 10
д., 1 с. і 100
– Який запис, на вашу
думку, найбільш зручний?
– У житті ви будете
використовувати всі форми запису. З точки зору мови всі числа називають словами-числівниками.
3. Визначення теми та завдань
уроку
– Діти, давайте визначимо
тему нашого уроку.
– Чому такі числа назвали
круглими?
Фізхвилинка
4. Повторення правил
безпеки при роботі з нетбуком
5. Додавання та
віднімання круглих чисел (з використанням нетбуків)
– Флеш-ігри (Буратіно, Гном-лісовичок) на
додавання та віднімання круглих чисел.
– Перед нами наступна учасниця балу.
Відгадайте хто це:
Я квітка ніжна, як весна,
Я різні сукні маю.
Все літо пишна й запашна,
Я й осінь зустрічаю. (Троянда)
6. Математичний диктант
– Число 70 зменшити на 40.
– Перший доданок 30, другий
доданок 20, знайти суму.
– Від 90 відняти 30.
– Число 40 збільшити на 30
– Зменшуване 80, від’ємник
40. Знайти різницю.
– Записати найбільше
двоцифрове число (99)
– Записати найменше
двоцифрове число (10)
Самоперевірка. Самооцінювання (Все правильно –
2 б., є помилки – 1 б.)
– Виділити кольором круглі
числа.
– Які числа не виділили?
(99)
– Чому?
– Як змінити це число, щоб
воно стало круглим?
7. Порівняння
– Прочитайте: 90 > 70 на 20
– Якою дією визначили, що
90 більше за 70 на 20? (Відніманням)
– Чому? (Щоб дізнатися на
скільки одне число більше або менше за друге, треба від більшого відняти менше)
Порівняння чисел з
коментуванням
8. Самостійна робота
20 + 10 50 + 30 40+50
60 – 10 80 – 20 100 - 40
Самоперевірка (4 бали)
Фізхвилинка для очей
9. Розв’язування задач (за
підручником М.В. Богдановича)
– № 319
У книжці 12 казок. Олесь
прочитав 3 казки, Сашко – 5, а решту казок прочитав Мишко. Скільки казок
прочитав Мишко?
1) Читання задачі вчителем
2) Читання задачі учнями
мовчки , пошук ключових слів
3) Складання скороченого
запису задачі
4) Повторення умови задачі
за скороченим записом
5) Аналіз задачі
– Про що запитується в задачі?
– А це ми можемо відразу
знайти? (Ні)
– Чому?
– А це ми можемо знайти?
(Можемо)
– Якою дією? (+)
–Чому? Знаходимо сумму)
– А тепер можемо відповісти
на запитання задачі? (Можемо)
– Якою дією? (-)
– Чому? (Знаходимо невідомий
доданок)
– Отже, скільки дій у
розв’язку задачі?
6) Самостійне розв’язування
задачі
7) Самоперевірка (4
бали, якщо все правильно, 2 бали – помилка в ході розв’язування або
обчисленнях)
– Чи можна цю задачу розв’язати
іншим способом?:
– Складіть план розв’язку задачі
цим способом
8). Складання оберненої
задачі та запис умови за допомогою схеми.
Запис виразом розв’язку
задачі .
– № 318
У трьох коробках 90
цукерок. У першій коробці 40 цукерок, у другій – 30. Про що можна дізнатися,
обчисливши значення виразів: 40 – 30; 40+30;
90 – (40+30)?
Читання задачі.
– Що відомо?
– Що невідомо?
– Про що можна дізнатися,
обчисливши значення таких виразів:
40 – 30 (Обчисливши значення виразу 40 – 30 ми
дізнаємось на скільки цукерок більше у першій коробці ніж у другій (на 10);
40 + 30 (виразом 40 + 30 ми дізнаємось скільки
цукерок у першій і в другій коробці разом (70);
90 – (40 + 30) (виразом 90 – (40 + 30) знайдемо скільки цукерок в
третій коробці) .
– Чи зустрічаються круглі
числа в задачі?
– Яким способом ви
користувалися, щоб виконати дії з ними?
10. Геометричний матеріал
– Вставте квадрат.
– Скільки в нього прямих кутів?
– Далі ви будете вчити, що
кути мають свою міру – градуси. Градусна міра прямого кута – 90.
– А 90 це яке число?
(Кругле)
– Отже, круглі числа
використовують і в геометричному матеріалі
– Проведіть лінію так, щоб утворилося два
трикутники.
– Як ви вважаєте вони
однакові?
– Скільки прямих кутів? (1)
– А яка його міра (90º)
– Скільки гострих кутів має кожний трикутник?(2)
– Чи можна дізнатися, яка в
них градусна міра?
ІV. Рефлексія
– Продовжити початок
речення:
Я знаю, що…
Я
можу…
Я буду використовувати…
V. Оцінювання учнів
– Підрахуйте свої бали – це
і буде ваша оцінка за урок.
– Хто одержав 12,11,10
балів; 9,8,7 балів;6,5,4 бали?
VІ. Домашнє завдання:
№ 321, №322
– Хто захоче, може виконати
будь-який з цих двох номерів й отримати 6 балів. А хто бажає одержати 12
балів, виконує 2 завдання.
–Діти, ви добре виконували
всі завдання, й осінь запрошує нас на свій останній танок.
Слайд-шоу (осінні квіти)
Немає коментарів:
Дописати коментар