середа, 20 лютого 2019 р.

Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач


Мета: закріплювати знання табличних випадків множення числа 8; формувати вміння розв’язувати задачі; повторити і систематизувати знання учнів про порядок виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.      Перевірка домашнього завдання

2.      Усна лічба
1)      Математична доріжка

2)      Розв’язування задач

·         На одну жіночу сукню потрібно 4 м тканини. Скільки тканини потрібно на 3 сукні? На 4? На 6? На 8?
·         У 3 однакових пакетах 6 кг борошна. Скільки кілограм борошна в одному пакеті?
·         Скільки потрібно трилітрових банок, щоб розлити 15 л соку?

3.      Математичний диктант
·         Число 28 зменшити в 7 разів.
·         Другий множник – 8, а добуток – 40. Записати перший множник.
·         Число 70 зменшити на добуток чисел 8 і 6.
·         Добуток чисел 8 і 9 на 12 більше, ніж число…
·         Перший додаток – добуток чисел 8 і 7, другий додаток – 44. Записати суму.
·         Є два добутки: 6 • 6 і 6•8. Записати суму.
Відповіді: 4; 5; 22; 60; 100; 84.

4.      Хвилинки каліграфії
-          Запишіть відповіді математичного диктанту в порядку спадання.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
-          Сьогодні на уроці ми повторимо вивченні випадки табличного множення і ділення.
ІV. Повторення вивченого матеріалу
1.      Робота з підручником
Завдання 869
Перший стовпчик – з коментуванням, решта прикладів – самостійно.
Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

Завдання 870 Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки

Завдання 871
Учні з місця за малюнком добирають кількість предметів для покупки і складають задачу за схемою розв’язання.

Завдання 872
Усне виконання завдання.
Учні називають точки, що лежать поза прямою. Вимірюють відстань між точками К і М. Визначають, у скільки разів довжина відрізка ВС менша за довжину відрізка АС.

2.      Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСЕТМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
1.Знаходження значень виразів, у яких остання дія – віднімання
28-18:2                       42+(37-18)                             56:7-7
(80-17):7                     42-(17+18)                             (72-9):7
2. Розв’язування задач
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
VII. ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ

Немає коментарів:

Дописати коментар