Мета:
дати учням первинне уявлення про Україну як державу, про усвідомлення своєї
приналежності до України; розповісти про столицю України, про гори, моря і річку
Дніпро; сприяти розвитку спостережливості, мислення, уяви, пам'яті, активності;
виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини.
ХІД УРОКУ
►► Вправа «Погода»
—
Сьогодні _______ квітня, день тижня _________. Надворі __________ погода. Небо
_______. Опади _______. Вітер ________.
—
Як змінилася погода за цей тиждень?
II.
Повідомлення теми і мети уроку
►► Робота над загадкою І. Січовика
Красивий,
щедрий рідний край,
І
мова наша солов’їна.
Люби,
шануй, оберігай
Усе,
що зветься... (Україна).
—
Діти, як називається країна, у якій ми живемо?
—
Україна — наша земля. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною, тому що тут
народжувалися, жили та вмирали наші далекі пращури. Це велика, багата і
прекрасна країна.
Тема
нашого уроку — «Україна — моя Батьківщина». Ми здійснимо мандрівку Україною,
про яку ви мрієте.
III.
Вивчення нового матеріалу
1.
Робота над фотографіями
Учні
розглядають фотографії різних куточків України, складають речення.
—
Чим багата Україна?
—
Якого кольору пшениця, зерно?
—
Щоб родила пшениця, що потрібно?
—
Якого кольору мирне тихе небо?
—
Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина. Батьківщина — це
земля не лише ваших батьків, але й дідів й прадідів. Батьківщина — це край, де
здавна звучать наша рідна мова і материнська пісня. Наша Батьківщина зветься
Україною. Україна — це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади.
Це гори Карпати і шахти Донбасу. Це широкий Дніпро-Славутич, що несе свої води
в Чорне море. Україна — це і той край, де ви живете і зростаєте. Україна
славиться хлібом, пшеницею. В Україні Чорне й Азовське моря, багато річок, на
яких ви відпочиваєте. Україна — мирна країна, її народи хочуть жити в мирі й
злагоді.
—
Як називається наша держава?
—
Чим багата Україна?
—
Які гори є в Україні?
—
Які моря є в Україні?
—
Яка річка протікає через усю Україну?
—
Як народ прославляє Дніпро?
—
Чому говорять, що Дніпро — гордість України?
—
Яке місто є столицею України? Де воно розташоване?
Учні
розглядають фотографії, складають речення про пам’ятні місця Києва.
Україна,
(Діти розводять
руки в сторони.)
Рідний
край,
(Піднімають руки
догори.)
Поле,
річка,
(Повороти тулуба з
розведеними в сторони руками.)
Синій
гай.
(Присідання.)
Любо
стежкою іти (Ходьба.)
Тут
живемо я і ти! (Беруть одне одного за
руки.)
IV.
Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
Учитель
пропонує учням об’єднатися у групи по 5-6 осіб за принципом «Квіти» (дзвіночки,
конвалії, барвінки, ромашки, айстри).
Кожна
група отримує набір карток зі словами: країнастбоук, мтеквітчизна,
убатьківщина, оземлякронті.
Завдання:
знайти слова, близькі за значенням до слова «Україна».
•
Людина без Батьківщини, що пташка без домівки.
•
Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.
•
Та земля мила, де мати народила.
—
Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу. Що для неї можете зробити
сьогодні?
Учитель
пропонує учням працювати у «Колі», що дає можливість усім присутнім на уроці
дітям дати свій варіант відповіді, хоча під час цієї форми роботи відповіді
обов’язково повторюватимуться.
Удома
учні малюють ілюстрації на тему «Ми любимо свою Україну».
—
Щоб Україна стала прекрасною державою, ви маєте дбати про її зміцнення й
процвітання. Ваша любов до України виявляється у старанному навчанні, повазі до
людей праці, до українських традицій, любові до природи.
—
Чим славиться Україна? Розкажіть, розфарбуйте картинки.

Учні
розглядають малюнки, називають їх, складають речення про те, чим славиться
Україна.
—
Батьківщина багато означає для кожного з нас. Це, передусім, місто або село, де
ви народилися. Рідним краєм ми називаємо місце, де минуло наше дитинство.
Батьківщиною українці називають Україну — країну, у якій разом живуть.
Усі
жителі Землі складають світову спільноту землян. Отже, кожен із нас є водночас
членом суспільства свого міста або села, громадянином України і землянином.
—
Назвіть рідні вам місця.
•
Моє рідне місто (село) _________.
•
Моя Батьківщина _____________.
•
Моя планета ________________.
V.
Підсумок уроку
—
Як називається наша Батьківщина?
—
Чим вона багата і славна?
Немає коментарів:
Дописати коментар