середа, 20 лютого 2019 р.

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ


Мета: закріпити додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд; формувати вміння і навички розв'язування задач, доповнення рівностей; розвивати математичне мовлення, увагу, пам'ять; прищеплювати інтерес до предмета.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з числовим віялом
• Назвіть число, яке ми називаємо при лічбі перед числом 34.
• Збільшіть його на 2 десятки.
• Яке число при лічбі йде за числом 87?
• Зменшіть його на 5 одиниць.
• На скільки треба зменшити 35, щоб вийшло 5?
• Скільки треба додати до 32, щоб вийшло 47?
• Перший доданок 35, другий — 12. Знайдіть суму.
• Знайдіть різницю чисел 24 і 13.
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
На дошці — ряд чисел: 27; 24; 5; 42; 72; 96; 22.
— Визначте «зайве» число. (Число 5 — одноцифрове.)
— Пропишіть цифру 5.
— Підкресліть ту, яка найбільше вам подобається.
— Назвіть найбільше число.
— Назвіть найменше число.
3. Розв'язування задач
• Татові 34 роки, а мамі — 30 років. На скільки років тато старший за маму?
• В автобусі було 25 пасажирів. На зупинці 11 пасажирів вийшли. Скільки пасажирів залишилося в автобусі?
• У класі 29 учнів. Із них 12 хлопчиків. Скільки в класі дівчаток?
4. Робота за підручником (с. 137)
Завдання 1
— Обчисліть. Підкресліть зменшуване.
Завдання 2
— Розгляньте таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?
— Виконайте завдання за таблицею. Запишіть утворені рівності.
Завдання 3
— Скільки учнів сіло у перший автобус? Скільки учнів сіло у другий автобус? Скільки учнів сіло у третій автобус? Скільки учнів поїхало на екскурсію?
Завдання 4
— Скільки пасажирів їхало в автобусі? Скільки пасажирів вийшло на зупинці? Скільки пасажирів зайшло на зупинці? Скільки пасажирів стало в автобусі?
Завдання 5
У Гната є дві посудини місткістю 2 л і 7 л. Допоможіть йому набрати з річки 3 л води.
https://subject.com.ua/lesson/mathematics/1klas/1klas.files/image099.jpg
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування задачі з логічним навантаженням
Відстань від дупла білочки до куща ліщини 65 м, а до гриба — 15. Білочка пішла в ліс, знайшла великий гриб і віднесла його додому. Потім пішла до куща за горіхами. Яку відстань подолала білочка? (Зробити малюнок.)
— Скільки метрів пройшла білочка, коли повернулася додому з грибом? Як дізнатися? (15 + 15 = 30)
— Скільки метрів потім подолала білочка? (65)
— Скільки всього метрів подолала білочка? (65 + 30 = 95)
2. Вставте один зі знаків: «+» або «-»
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які вміння закріплювали на уроці?
— Де в реальному житті вам стануть у пригоді ці знання?

Немає коментарів:

Дописати коментар