Мета: вправляти учнів в утворенні і записуванні чисел із поданих
цифр, обчисленні прикладів, розв'язуванні задач, розпізнаванні геометричних
фігур; розвивати творчі вміння і навички учнів; виховувати пізнавальний
інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
• Запишіть число, яке більше 36 і менше 38.
• Перший доданок — 8. Другий доданок невідомий. Значення суми
дорівнює 48.
• Зменшуване невідоме, від’ємник — 5, значення різниці — 60. Чому
дорівнює зменшуване?
• Задумане число збільшили на 30 і отримали 36.
• Це число, у якому 8 десятків, а одиниць на 4 менше.
• Число, що передує числу 60, зменшили на 0. Яке це число?
• До суми чисел 4 і 5 додали 30.
• На скільки 87 більше 7?
— Перевіримо, що у вас вийшло. (37; 40; 7; 65; 6; 84; 59; 39; 80)
— Яке з цих чисел «зайве»? Чому? (7 — одноцифрове, або — 80 -
кругле.)
— На які групи можна поділити відповіді? (На одноцифрові і
двоцифрові. На круглі і некруглі числа.)
2. Хвилинка каліграфії
— Запишіть усі круглі числа в межах 100.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 121)
Завдання 1
— Розгляньте малюнок. Прочитайте числа і скажіть, які цифри
використали для їх запису. Яке число найменше? найбільше?
— Які числа одноцифрові? двоцифрові?
— Які числа записані однаковими цифрами?
Завдання 2
— За допомогою цифр 6 і 3 утворіть усі можливі числа. Яке число
найменше? найбільше? Які — одноцифрові? двоцифрові?
— Які числа записані однаковими цифрами?
Завдання 3
— Запишіть двоцифрове число однаковими цифрами. Скільки чисел
такого типу можна утворити? Запишіть усі такі числа.
Завдання 4
— Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими
відповідями. (45 - 5; 39 + 1)
— Прочитайте приклади, відповідями яких є круглі числа.
— Прочитайте приклади, відповідями яких є парні числа.
— Прочитайте приклади, відповідями яких є числа, складені з
однакових цифр.
Завдання 5
— Розгляньте малюнок. Скільки взяли абрикосів? Скільки одержали
кураги? Скільки води випарувалося?
Завдання 6
— Розгляньте малюнок. Назвіть геометричні фігури. У які групи їх
можна об’єднати?
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Порівняння виразу і числа
— Вставте один зі знаків: «<», «>», « = ».
Завдання виконується з коментуванням.
2. Колективне розв'язування задачі
У букеті 50 квітів. Серед них 30 ромашок, а решта — волошки.
Скільки волошок у букеті?
На дошці — коротка умова задачі.
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв'язування логічної задачі
Кухар насипав рис порівну в 2 склянки. Потім він з однієї склянки
пересипав рис у каструлю. Де рису більше: у каструлі чи у склянці?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Оцініть свою роботу на уроці за допомогою смайликів.
Немає коментарів:
Дописати коментар