Мета: ознайомити учнів з однорідними членами речення,
вираженими прислівниками, виробляти вміння визначати однорідні прислівники,
будувати речення з однорідними прислівниками, розвивати зв’язне мовлення.
Обладнання: : опорні схеми, дидактичні матеріали, картки .
Хід уроку
І.
Організаційний момент
-
Діти,
повторюйте за мною привітання:
- Добрий ранок вам, добрий ранок всім!
-
Кому
дозволимо першим сісти?
-
Дівчаткам.
-
Спочатку
краса, а потім сила.
ІІ .Каліграфічна
хвилинка
Щоб букви правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати.
Букви писатиму рівнесенько,
Щоб
були гарнесенькі
Щоб залюбки дивилась я,
Вчителька та ще сім’я моя.
Б Б Бб б руб бі
ІІІ.
Актуальність опорних знань
1. Творчий диктант
Утворити прислівники від поданих слів. Постав
питання до прислівників.
Радісний – (як?) радісно.
Веселий –
Добрий –
Довга –
Виразне –
Гучний –
Бадьорий –
Загадкова –
Рясне –
Густий –
Фронтальна
перевірка.
2. Гра «Впіймай
прислівники».
(Записати
прислівники)
Щогодини, щоденно, щотижня
Я допомагаю ближнім.
Вранці я по хліб зганяю,
Вдень в кімнаті підмітаю,
Ввечері я за газетами сходжу,
І залюбки із сестрою посиджу.
- Як називаються члени речення, які відповідають
на одне запитання і відносяться до одного слова?
- Однорідними.
- На сьогоднішньому уроці ми навчимося добирати і
визначати однорідні прислівники.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення
1.
Пошукова
колективна робота (вправа 182). (Завдання 182(2) – колективом письмово).
-
Який
висновок можна зробити?
-
Звірте
свої спостереження з правилом
2.
Самостійна
робота
Виписати з тексту
прислівники з дієсловами, з якими вони
зв’язані.
Повільно і величаво
ховалося.
Непомітно і тихо приходила.
Ледь чутно і поспішно
вибирався.
Жваво, обережно підіймав.
Постійно і впевнено
освітлювали.
Крадькома і безшумно ходили.
3.
Фізкультхвилинка
Гуси-лебеді летіли,
На лужку тихенько сіли,
Посиділи, поклювали,
Покружились й дружно знялись.
4.
Прочитай і відгадай загадку.
Які слова допомогли тобі знайти
відгадку?
-
Спиши
загадку і підкресли прислівники. Що вони означають? На які питання відповідають?
З яким дієсловом зв’язані?
-
Якими
членами речення виступають прислівники? Чи можна їх назвати однорідними членами
речення?
(Перевірка - індивідуальні опитування).
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Творче завдання
- Спиши текст, вставляючи пропущені прислівники. Якими членами речення вони
є?
Весна. Співуча, весела,
яскрава.
Вона лагідно повіває нам в
обличчя теплом. На голубому небі ласкаво світить усміхнене сонечко. Теплий
вітерець ніжно колише трави і квіти. Зеленою травичкою густо вкрилася земля.
Весело співають свої пісні пташки.
Люди, любіть і оберігайте
природу!
2.Робото з орфографічним словником.
а). Перевірка правопису
прислівників щовечора, щоранку,
щохвилини за орфографічним словником.
б). Складання і записування
речень із цими прислівниками (на вибір).
3.Лінгвістичний експеримент.
- Прочитайте вірш вголос.
Я охайно, плавно, легко
пластилін візьму і стеку.
Розкачаю рухом звичним
Заготовку циліндричну.
Стисну пальцями злегенька -
Вийде блюдечко маленьке.
З пластиліну, а чи з глини
Зроблю конус без вершини.
Візьму стеку в пальці знову -
от і чашка вже готова.
Зроблю гарний візерунок-
і готовий подарунок.
- Знайдіть у тексті вірша
прислівники.
- Чи є серед них ті, які
виконують роль другорядних однорідних членів речення?
-А тепер прочитайте вірш без
прислівників. Що втрачається? Зробіть висновок про роль прислівників у мовленні.
VІ. Підсумок уроку
1.
Які
розділові знаки при однорідних членах речення?
Гра
«Аукціон»
-
Хто останній
назве слово,- той виграв.
Я дуже люблю свою маму. Вона дуже
трудолюбива. Моя мама працює добре,…
- До якої частини мови належать слова, які ви дібрали?
-
Якщо всі ці слова прочитати в одному реченні, що можна сказати про члени
речення з перелічувальною інтонацією?
VII. Домашнє завдання
Придумати гру для молодших школярів,
у якій буде використано багато прислівників-антонімів. Наприклад: вниз-угору, швидко-повільно. Гру
записати у вигляді інструкції.
Немає коментарів:
Дописати коментар